fbpx

V ZDRAVOM DOME ZDRAVÝ VZDUCH®

NIČ NEOVPLYVNÍ V KVALITU BÝVANIA V TAKEJ MIERE, AKO SPÔSOB JEHO VETRANIA

    

"Raz vidieť je lepšie, ako stokrát počuť."

V prípade návštevy referenčného domu je však vhodnejšie povedať, že raz vidieť je lepšie ako nepočuť, pretože práve pri obhliadke reálne fungujúceho systému v nepretržitej prevádzke si môžete overiť tichosť fungovania, celkový pocit z vnútornej klímy a reálnu spoluprácu systému riadeného vetrania so spôsobom vykurovania, stavebnými materiálmi či všetkými montážnymi detailami.
Našim klientom vieme ponúknuť obhliadku v 2 referenčných domoch, ktoré sú v bratislavskom a prešovskom kraji.Referenčný dom 1

Miesto realizácie:         Stará Ľubovňa
Použité zariadenia:      vetracia centrála HRUC-E 380, riadiaca jednota FULL LCD, zemný výmenník tepla AQUACOM+
V prevádzke od:         4/2011
Súradnice:
Kontakt na obhliadku:   obhliadka@comair.skMiesto realizácie je vzdušne vzdialené od Vysokých Tatier približne 30 km, tento región je charakteristický chladnejším počasím s menším počtom slnečných dní.
Referenčný systém je riešený centrálnou jednotkou HRUC-E 380, riadenie je zabezpečené prostredníctvom plneprogramovateľnej týždennej FULL LCD riadiacej jednotky.
Inštalácia je napojená na realizované rozvody Uniflexplus, prívody vzduchu sú umiestnené v podlahe, vyvedené vo všetkých obytných miestnostiach pod oknami a vyústenia chránené hliníkovými mriežkami odolnými voči našľapnutiam (vyústenia sú umiestnené mimo aktívnej podlahovej plochy).
Odvod vzduchu riešený rúrami v podhľadoch stropov z kúpelní a kuchyne, na vyústeniach osadenými nastaviteľnými anemostatmi. V kuchyni je osadený cirkulačný digestor s tukovým a uhlíkovým filtrom, odsávacia vpusť je vzdialená cca 1m od výstupov digestora podľa všeobecných odporúčaní.
Tento systém je spustený v nepretržitej prevádzke od roku 2011. V roku 2013 bol doplnený o zariadenie zemného výmenníka tepla AQUACOM I.

Vykurovanie a náklady:
Dom je vykurovaný nízkoteplotným podlahovým vykurovaním prostredníctvom kondenzačného kotla. Zároveň je osadený teplovodný krb spojený s akumulačnou nádobou s objemom 750l.
K akumulačnej nádobe je pripojený solárny systém ohrevu teplej úžitkovej vody. Reálne mesačné prevádzkové náklady na vykurovanie domu a ohrev TÚV pre 6 člennú rodinu, sú po vyčíslení priemeru pod hodnotou 33€ mesačne.
Ak Vás tento dom zaujal, viac informácií o ňom nájdete v článku 5 rokov v nízkoenergetickom dome (na stiahnutie).Referenčný dom 2

Miesto realizácie:         obec Sekule (medzi Bratislavou a Kútmi)
Použité zariadenia:      vetracia centrála HRUC-E 380, riadiaca jednota FULL LCD, zemný výmenník tepla AQUACOM+
V prevádzke od:          8/2014 
Súradnice:
Kontakt na obhliadku:   p. Roman Pavlík, +421 0908 149 314 Miestom realizácie je obec Sekule nachádzajúca sa pri diaľnici D2 medzi Bratislavou a Kútmi. Inštalácia sa nachádza v modernom bungalove, ktorý spĺňa triedu nízkoenergetickej stavby. Referenčný systém je riešený jednotkou HRUC-E 380 spolu s so systémom glykolového výmenníka Aquacom+. Riadenie je zabezpečené pomocou izbového termostatu FULL LCD ktorý je osadený vedľa termostatu pre ovládanie podlahového kúrenia.

Dom sa nachádza v okrajovej časti obce kde priamo susedí s poľnohospodárskou pôdou. Aj napriek tomu nemá daný objekt problémy s prašnosťou pretože prichádzajúci vzduch je filtrovaný v jednotke a ďalej už distribuovaný bez akýchkoľvek nečistôt.


Systém je doplnený o jednotku glykólového výmenníka AQUACOM+ ktorá slúži primárne na  chladenie objektu v letných mesiacoch a predoohrev v zimnom období. Daná technológia chladenia je neporovnateľne iná ako chladenie klimatizáciou. V objekte vytvára veľmi príjemnú klímu, ktorá nemá negatívny vplyv na zdravie. Systém zemného výmenníka poskytuje energiu čerpanú zo stabilnej teploty zemského povrchu aj zimných mesiacoch.
Počas zimy, kedy sa teploty pohybovali okolo -20˚, bol efekt zariadenia AQUACOM+veľmi výrazný - ešte pred vystupom do rekuperačnej jednotky bola teplota vzduchu +3 °C.

Vykurovanie a náklady:
Dom je vykurovaný nízkoteplotným podlahovým vykurovaním, ktoré zabezpečuje kondenzačný plynový kotol. Mesačné náklady na vykurovanie a ohrev TÚV sú približne 29€.


Referenčný dom  - na prenájom, možnosť vyskúšania

Miesto realizácie:         GREINER, Monkova dolina, Vysoké Tatry
Použité zariadenia:      vetracia centrála HRUC-E 380, riadiaca jednota EASY
V prevádzke od:         4/2019 
Súradnice:
Kontakt na rezerváciu:   info@greiner.skMiesto realizácie je priamo vo Vysokých ttarách, Monkova dolina, kataster Ždiar. Tento región je charakteristický asi tým najdrsnejším počasím na Slovensku.
Referenčný systém je riešený centrálnou jednotkou HRUC-E 380, rozvody systému sú Uniflexplus priemeru 63mm a 90mm. Vzhľadom na prenajímateľný objekt je riadenie riešené jednotkou EASY, v kombinácií s parametrami z Netatmo systému a monitorovania CO2/obsadenosti.
V kuchyni je osadený cirkulačný digestor s tukovým a uhlíkovým filtrom, odsávacia vpusť je vzdialená cca 1m od výstupov digestora podľa všeobecných odporúčaní. 
Tento systém je spustený v nepretržitej prevádzke od roku 2019.

Jedná sa o citlivo rekonštruovaný objekt pôvodnej drevenej zrubovej chaty z roku 1937, v treťom stupni ochrany priamo v Tatranskom národnom parku. S tým súviseli mnohé obmedzenia. Ale aj vďaka riadenému vetraniu sa podarilo dosiahnúť výbornú vnútornú klímu a komfort pre hostí chaty.

Vykurovanie a náklady: 
Dom je vykurovaný klasickými radiátormi prostredníctvom plynového kondenzačného kotla. Zároveň je osadená kachľová pec kvôli atmosfére ohňa v obývacom priestore. Náklady budú vyhodnotené na základe najbližšieho obdobia.
Ak Vás táto realizácia zaujala a chcete si to tam vyskúšať, máte tú možnosť...
A ešte BONUS k tomu: v prípade objednania a absolvovania pobytu máte možnosť dostať 20% z hodnoty pobytu späť formou zľavy pri objednávke systému vetrania COMAIR.Momentálne je odhadom v prevádzke na Slovensku vyše 500 systémov riadeného vetrania s rekuperáciou COMAIR. Väčšina nehnuteľností sú súkromné investície, preto nie je možné garantovať obhliadku v ktoromkoľvek dome. Prvé realizácie bežia od roku 2009 až po súčasnosť.  Prihláste sa na odber noviniek

Rýchly kontakt:

AERO SYSTEM, s.r.o.
Jarmočná 138 
064 01  Stará Ľubovňa

Všeobecné informácie: info@comair.sk
+421 905 401 344
Technická podpora: +421 907 911 565
Montáže - podpora: +421 915 710 914
Obhliadka referencií: obhliadka@comair.sk
Projekcia: projekcia@comair.sk